Zobrazit větší

Dáma + mlýn společenská hra v krabici 33x23x4cm

8595557507697

A1:UN36265 (pro objednávky)

Nové

Každý z nás určitě nejednou hrál společenskou hru Dámu, nebo Mlýn. Slyšíte to poprvé? Tak si...

Více informací:

Výrobce: BONAPARTE


Dostupnost: Již vyprodáno. Další naskladnění: 2Cena: 139 Kč

Více informací:

Dáma + mlýn společenská hra v krabici 33x23x4cm - Společenské hry - Děti v bavlnce .cz

Dáma + mlýn společenská hra v krabici 33x23x4cm

Vlastnosti pro toto dětské zboží:

  • Distribuce: CZ


Každý z nás určitě nejednou hrál společenskou hru Dámu, nebo Mlýn. Slyšíte to poprvé? Tak si půjdeme objasnit základní pravidla těchto dvou her.

Dáma - je strategická společenská hra, která je určena pro 2 hráče. Hraje se na desce 8 x 8, kdy na každé straně je 12 kamenů ve 3 řadách. Hráči se v tazích pravidelně střídají, vždy začíná bílý. Všechny kameny se pohybují vždy o jedno volné pole diagonálně vpřed. Jestliže na takovém poli stojí soupeřův kámen a další pole z;a ním ve směru tahu je volné, musí soupeřův kámen přeskočit a odklidit z desky. Kámen, kterým hráč táhne, může provést i skoky vícenásobné. Všechny kameny mají povolen pohyb i přeskoky pouze vpřed. Kámen, který dojde do poslední řady polí, se stává dámou - ta se vytvoří ze dvou položených kamenů na sebe. Dáma může během tahu postoupit i jakýchkoliv počet volných polí v libovolném směru. I dáma smí přeskočit osamělé soupeřovy kameny. V této hře vyhrává ten, komu nezbyl žádný kámen, nebo nemůže provést svými kameny žádný tah.

Mlýn - tato hra začíná prázdnou hrací deskou a je určena pro 2 hráče. Hráči se ve svých tazích střídají, jako vždy začíná ten hráč, který má bílé kameny. V první fázi hry, hráč položí svůj kámen na libovolné pole. Za "mlýn" jsou považovány tři kameny jedné barvy ležící na jedné linii. Hráč, který položil ke svým dvěma kamenům třetí a dokončil tak mlýn, smí odstranit z hrací desky jeden soupeřův kámen. Nesmí to však být kámen ze soupeřova uzavřeného mlýna. Když oba hráči dokončí kladení kamenů na desku, začíná druhá fáze hry. Hráč posune svůj kámen na sousední volné pole, skákání přes jiné kameny není dovoleno. Když je dokončen mlýn, může se soupeři odebrat libovolný kámen, který není právě součástí jeho mlýna. V případě, že všechny soupeřovi kameny tvoří mlýn, odebere kterýkoli kámen tvořící mlýn. Hráči mohou kdykoli odsunout z mlýna kámen a v příštím tahu jej vrátit na původní místo. Za nové uzavření mlýna získávají právo na odstranění dalšího soupeřova kamene.

Pokud hráč nemůže provést tah, prohrává. 

Parametry:


materiál: papír, dřevo
rozměry balení: 33 x 23 x 4 cm


 

Vhodné pro malé hráče od 6 let.

 

 

Kategorie dětského zboží: Společenské hry


Potřebujete další informace k dětskému zboží Dáma + mlýn společenská hra v krabici 33x23x4cm ? Zeptejte s​e našeho prodavače (zadejte svůj dotaz v pravém dolním rohu stránky).

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

fav
Možnosti platby u drtivé většiny našich partnerských obchodů. Většina spolupracujících obchodů umožnuje platbu karou Visa, MasterCard, Rychlou platbu z Vašeho bankovnictví nebo PayPal. Možnost dobírky je samozřejmostí.
NajduZboží.cz